Wszytsko się może zdarzyć…. Konspekt zajęć z j. niemieckiego

UNTERRICHTSENTWURF / SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Lehrbuch:  „der, die, das” neu (kurs kont.) Marta Kozubska, Ewa Krawczyk,Lucyna Zastąpiło

Podręcznik

Stundenzahl: 2x 45 min

Ilość jednostek lekcyjnych

Thema: In der Zukunft ist alles möglich- Arbeit am Text

Temat: W przyszłości jest wszystko możliwe- praca z tekstem

Operationales Groblernziel: die Schüler können:

Cel główny operacyjny: uczniowie umieją/potrafią

-opowiedzieć o swoich planach na przyszłość

Operationale Teillernziele:

Cele szczegółowe operacyjne:

Die Schüler sollen:

Uczniowie powinni/potrafią:

-stosować konstrukcję z czasownikami modalnymi

-stosować poprawnie czas przyszły Futur

– opowiedzieć o swoich planach na przyszłość

Unterrichtsmittel:

Środki dydaktyczne:

Tablica, podręcznik, słownik, karteczki

Lernphasen/ Unterrichtsphasen(Prozeduren)

Fazy uczenia się/ fazy lekcji

( Procedury)

Operationale Teillernziele:Cele szczegółowe

Operacyjne:

UnterrichtsverlaufPrzebieg lekcji Unterrichts-mittel 

Środki dydaktyczne

Sozial-formenFormy socjalne ZeitCzas
                        REZEPTIVE PHASEFaza recepcji SensibilisierungFaza aktywizująca Uczniowie powinni:-przypomnieć przymiotniki określające osobę wykonującą określony zawód

 

-sprawdzenie pracy domowej-rozgrzewka ( opisywanie obrazków przedstawiających  różne zawody) -tablica-obrazki plenum 5
EinführungPrezentacja nowego materiału -rozpoznać w tekście konstrukcję czasu przyszłego Futur-konstrukcję zdań z czasownikami modalnymi -czytanie selektywne tekstuUczniowie czytają tekst „ In der Zukunft ist alles möglich” i omawiają wspólnie z nauczycielem tworzenie czasu przyszłego oraz konstrukcję zdania z czasownikiem modalnym -podręcznik-tablica plenum 15
SemantisierungAnaliza semantyczna -rozpoznać w tekście konstrukcję czasu przyszłego Futur-konstrukcję zdań z czasownikami modalnymi -czytanie analityczne tekstu. Uczniowie podkreślają w tekście nieznane im wyrazy i sprawdzają ich znaczenie w słowniku.Wspólne tłumaczenie tekstu z nauczycielem -podręcznik-słownik Indywidua-nie

plenum

 

20
REPRODUKTIVE PHASEFaza reprodukcji    Festigung Utrwalenie w toku ćwiczeń wdrażniających -odpowiadać na pytania nauczyciela dotyczące treści tekstu stosując konstrukcję z czasownikiem modalnym i czas przyszły -odpowiadanie na pytania nauczyciela dotyczące przeczytanego tekstu -podręcznik plenum 15
   ErarbeitungUtrwalenie w toku       ćwiczeń  sprawnościowych -układać zdania dotyczące przyszłościstosując konstrukcję z czasownikiem modalnym i czas przyszły -tworzenie krótkich wypowiedzi dotyczących przyszłości na podstawie podanych słów kluczowych -karteczki Indywidua-nie↓

plenum

 

15
PRODUKTIVE PHASEFaza produktywna AnwendungSwobodna praktyka językowa -szczegółowo opisywać swoje plany związane z przyszłością (pisemnie)-poprawnie stosować

konstrukcję z czasownikiem modalnym i czas przyszły

-tworzenie pisemnej wypowiedzi będącej odpowiedzią na pytanie :Wie stellst du dir deine Zukunft vor? Indywidua-nie  20

Leave a Reply